Dž. K. Rouling - Hari Poter

Knjige koje ste čitali, pisci koje volite... "zašto", "zašto ne", "kako" i slične diskusije...
Narcisa Black
Glad
Glad
Aes Sedai Plavog Ađaha
Aes Sedai Plavog Ađaha
Reactions:
Cash on hand: Locked
Deli vezu sa: Ashom Vinstarom Aes Sedai Zelenog ađaha

Re: Dž. K. Rouling - Hari Poter

Postby Narcisa Black » 31 Mar 2015, 13:17

Voli heklanje? XD miljee?
Zar ovo čini jednu osobu gej? On je ovo mogao da priča i u šali, a i njegov način razmišljanja nije uobičajen, pa da baš jasno može da se tvrdi da je on na to mislio.
Neki bi mogao, isto tako, da tvrdi da svaki muškarac koji nosi roze je homoseksualac.
Ja tvrdim da nije bilo nikakvih naznaka. Što se mene tiče Dambldor je aseksualan. On je nekako iznad svega toga, kao neki anđeo. O, da, on voli, ali na načine koji ne podrazumevaju seksualnost.

Image

Nur al'Mersen
Aes Sedai Žutog Ađaha
Aes Sedai Žutog Ađaha
Reactions:

Postby Nur al'Mersen » 31 Mar 2015, 13:56

Ne kazem da cini, samo ako to posmatras iz te perspejtive moze biti kao neka naznaka koja se takodje moze protumaciti na najrazlicitije nacine. :-D
Ako je Roulingova rekla da je Dambldor gej, onda jeste. :-D
Da li je to moglo da se vidi kroz serijal sasvim je nebitno jer ne menja cinjenicu ko je Dambldor.
Jedan od najmocnijih carobnjaka i najplemenitijih ljudi koji su ikada ziveli. :-)

Image Not today.

Erin Navan
Zagađenje
Zagađenje
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Kuća Martel - Naslednik
Kuća Martel - Naslednik
Reactions:
Bank: Locked

Postby Erin Navan » 31 Mar 2015, 14:05

Voli heklanje? XD miljee?
Zar ovo čini jednu osobu gej?
Moram da se složim sa Cisom po ovom pitanju. Takva kategorizacija je neprihvatljiva u celosti. Ljudi vole sve i svašta, i to nije usko vezano za njihovu seksualnu orjentaciju. Postoje stereotipi, ali oni su upravo samo to - stereotipi.

Image
Sestra bliznakinja Neba al' Niladrijela.
Noli turbare planetas meas!
"Crazy is relative." SW

Minato
Dežurni Krivac
Dežurni Krivac
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Kuća Tirel - Naslednik
Kuća Tirel - Naslednik
Reactions:

Postby Minato » 31 Mar 2015, 18:11

vama je Dambldor aseksualan jer je star ko grčka, a vi stare ljude vaše bakice i dekice posmatrate na taj način... jedini nagovještaj da je Dambldor gej jeste opis njegovog odnosa sa Grinvaldom... ali jedan vrlo blag nagoveštaj

Gubiš se.

Dolaze po tebe, ali tebe više nema.

Narcisa Black
Glad
Glad
Aes Sedai Plavog Ađaha
Aes Sedai Plavog Ađaha
Reactions:

Postby Narcisa Black » 31 Mar 2015, 23:38

Ako ćemo realno, u svemu možeš da vidiš ono što hoćeš. Meni je Dambldor aseksualan jer je nekako sav van vremena (bilo kog).

Image

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Kuća Erin - Mirosani vitez
Reactions:

Postby Zunni » 31 Mar 2015, 23:45

Ako razmislimo malo, mogu se naci putokazi za to da je Dambldor gej. Neke sitnice i banalne stvari.
Recimo. U ogledalu vidi sebe sa parom dobrih carapa. Voli heklanje? XD miljee? Ima dosta takvih cudnih sitnica :-D
On ne vidi seve sa parom dobrih carapa... To je laz tako da je cela tvoja konstatacija, i pored nonsensa, potpuna neistina, jer Dambldor nikada nije video carape u ogledalu EDNJUZ. On vidi kako saznaje istinu o tome ko je ubio Arijanu.

Teliar Draconai
Skandal Sedai
Skandal Sedai
Majstor Tkač
Majstor Tkač
Kuća Martel - Mirosani vitez
Kuća Martel - Mirosani vitez
Reactions:
Deli vezu sa: Ninielom Sedai iz Zelenog Ađaha

Postby Teliar Draconai » 01 Apr 2015, 19:36

Zunni, mislim da nema potrebe da urlaš i ponašaš se dramatično.
I da li zaista raspravljate o tome da li je D gej? Pored svih drugih stvari u knjizi? Zaista?!
Da li je mogla da napiše više na tu temu u knjigama, mogla bi, da nije toliko loš pisac koliko jeste.
Da su stvari dodavane - jesu. Postoje događaji koje raniji delovi ne opravdavaju. (Hari je živ na kraju sedme knjige, da navedem samo jedan)

Možemo biti samo ono što smo. Niti više, niti manje.
[hr]
Telijeve igrarije u tamnici

Elya Trimrode
Aes Sedai Žutog Ađaha
Aes Sedai Žutog Ađaha
Reactions:

Postby Elya Trimrode » 01 Apr 2015, 19:57

Sad vise nego ikad mi fali "like" opcija. Ovo sto je Teli rekao, potpuno se slazem sa tim

"I am called Ubik, but that is not my name. I am. I shall always be."

"These are wise words, enterprising men quote 'em. Don't act surprised, you guys, 'cause I wrote 'em."

Narcisa Black
Glad
Glad
Aes Sedai Plavog Ađaha
Aes Sedai Plavog Ađaha
Reactions:

Postby Narcisa Black » 01 Apr 2015, 20:47

Ne kapiram zašto ne bismo i o tome raspravljali. Izvolite pa dajte bolju stvar za raspravu, ako vam se ova ne sviđa.

Image

Elya Trimrode
Aes Sedai Žutog Ađaha
Aes Sedai Žutog Ađaha
Reactions:

Postby Elya Trimrode » 01 Apr 2015, 20:51

Nemam ja nista protiv same rasprave, raspravljajte koliko hocete. Samo i dalje stojim pri tome da Rolingova nikako nije imala isplaniran ceo plot kad je pocela da pise, ni blizu

Edit: a sto se tice Dambldora, previse sam citala fanfiction da bih mogla da imam dovoljno canon stav o njemu, u to ne zelim ni da se upustam

"These are wise words, enterprising men quote 'em. Don't act surprised, you guys, 'cause I wrote 'em."

Erin Navan
Zagađenje
Zagađenje
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Kuća Martel - Naslednik
Kuća Martel - Naslednik
Reactions:

Postby Erin Navan » 01 Apr 2015, 21:28

Off Topic
Samo bih htela da primetim da se urlanjem, odnosno vikanjem, smatra korištenje CAPS LOCK tako da komentar o urlanju nije smislen.
Što se tiče toga šta je bitno i šta nije bitno, i šta izaziva raspravu, a šta ne... pa to zavisi.
Očigledno to što se nije rodio sed nije bilo neočekivano. Očigledno nije interesantno ni da li je imao 150 ili 115 godina kad je umro. Očigledno se svi slažemo da jeste umro.
Prema tome, ostala nam je samo rasprava da li je Roulingova odlučila njegovu seksualnu orjentaciju pre ili posle završetka knjiga, pošto smo se složili da nije bila relevantna za samu radnju.
Kao što reče Narcisa - dajte nešto interesantnije i mi ćemo raspravljati. :you Svetlost zna da neki od nas uživaju u raspravama na skoro sve teme.

Image
"Crazy is relative." SW

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Reactions:

Postby Zunni » 01 Apr 2015, 21:31

Zunni, mislim da nema potrebe da urlaš i ponašaš se dramatično.
Teliare, ja ne vicem i ne ponasam se dramaticno. Ovo je jedna vrsta diskusije, pa pogledaj u recnik i vidi sta to znaci.
Nemam ja nista protiv same rasprave, raspravljajte koliko hocete. Samo i dalje stojim pri tome da Rolingova nikako nije imala isplaniran ceo plot kad je pocela da pise, ni blizu
Nemas nista protiv rasprave, samo nemas nista konstruktivno da kazes na temu. U redu, imas stav da Roulingova nije imala isplaniran celi zaplet (imamo i u srpskom rec za to), ali eto lepo bi bilo da cujemo na osnovu cega si to zakljucila. Naravno, pod pretpostavkom da uopste imas nesto kao argument.
Ne kapiram zašto ne bismo i o tome raspravljali. Izvolite pa dajte bolju stvar za raspravu, ako vam se ova ne sviđa.
Meni je ovde u celoj stvari najinteresantnije sto ti sustinski nemas elemenata da zakljucis da je Dambldor homoseksualac. Tj. nema ga u knjigama. Tako da mi sustinski ne diskutujemo serijal, vec ono sto je autorka nakalemila na serijal. I onda ljudi pricaju kako je ona to negde suptilno provukla... Ovo me podseca na Toma i Moirainu... Nema tu suptilnosti, nema tu nicega, zapravo.

Erin Navan
Zagađenje
Zagađenje
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Kuća Martel - Naslednik
Kuća Martel - Naslednik
Reactions:

Postby Erin Navan » 01 Apr 2015, 21:37

Meni je ovde u celoj stvari najinteresantnije sto ti sustinski nemas elemenata da zakljucis da je Dambldor homoseksualac. Tj. nema ga u knjigama. Tako da mi sustinski ne diskutujemo serijal, vec ono sto je autorka nakalemila na serijal. I onda ljudi pricaju kako je ona to negde suptilno provukla... Ovo me podseca na Toma i Moirainu... Nema tu suptilnosti, nema tu nicega, zapravo.
Pa... ja suptilnost nalazim u prikazu odnosa koji su imali Grindevald i Dambldor, ali to je, možda, samo do mene, čitala sam ga samo dva puta.
Off Topic
Što se tiče Toma i Moiraine, tu nije bilo ni suptilnosti ni bilo čega. To je bio grom iz vedra neba. Ali, s druge strane, na tu temu na drugom mestu i u drugo vreme, kad se budem osećala potkovanije.

Image
"Crazy is relative." SW

Elya Trimrode
Aes Sedai Žutog Ađaha
Aes Sedai Žutog Ađaha
Reactions:

Postby Elya Trimrode » 01 Apr 2015, 21:37

Bas tako. Nemam nista protiv rasprave, ali to ne znaci da ja zelim da se raspravljam. Iznela sam svoj stav, ali mozete me slobodno zaobici. Previse sam davno procitala romane, i ne zelim da iznosim polu-tacne stvari ili cinjenice kojih se jedva secam.

Nur al'Mersen
Aes Sedai Žutog Ađaha
Aes Sedai Žutog Ađaha
Reactions:

Postby Nur al'Mersen » 01 Apr 2015, 22:01

Ja sam, recimo, dok sam gledao filmove stekao utisak da je ona ubacivala stvari kako joj se svide, bez nekog većeg plana i cilja. Kasnije, kada sam pročitao knjige, utisak mi se menja. Sada mi izgleda kao je većina stvari bila smislena ili je ona umela lepo sve to da upakuje pa da imaš utisak da je većinu stvari imala na umu od početka pisanja prvog romana.

Image Not today.

Return to “Polica za knjige”