Filmski Klub (IV krug, II put)

Erin Navan
Zagađenje
Zagađenje
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Kuća Martel - Naslednik
Kuća Martel - Naslednik
Reactions:
Cash on hand: Locked
Bank: Locked

Re: Filmski Klub (IV krug, II put)

Postby Erin Navan » 22 Dec 2019, 00:55

Gledati serije ne znači ne gledati filmove...

Izvinjavam se, ali kraj je godine, i nikako da stignem da ispišem, čak i kad uspem da odgledam.

Da krenemo od najtežeg...

1. Seven Samurai (8/10)
Moj problem s ovim filmom je što mi je teško pao. Ko me zna, zna da ne volim teške filmove, a od ovog mi je ostala knedla u grlu. Ipak, priča je maestralno urađena, gluma je izvanredna, ali moj zaključak nije nikakva novost. "Sedam samuraja" je neumirući film, koji prikazuje ljudsku patnju, i male pobede, i kako je nečije malo za nekog može biti sve, a da pobeda nije uvek pobeda, čak i kad jeste. Osim toga... ne znam. Iskreno, teško mi je pao. Rikičijeva sudbina me možda najviše pogodila. Nije film koji sam rado odgledala, mada sam odavno planirala da ga gledam. Ali je možda film koji ću gledati ponovo, uprkos gorkom ukusu, jer je, po meni, film koji zaslužuje više od jednog gledanja.

E sad nešto veselo...
2. You've Got Mail (7/10)
Ovo je film koji sam odgledala mnogo puta, i koji uvek rado gledam. Danas mi je već... sladunjav. Ali u vreme kada je izašao, ili je možda razlika u meni samoj, mi je bio divan, i tad bih mu dala 10/10.
Sad mi je i dalje dobar. Možda zato što volim Meg Rajan, i Toma Henksa. Možda zato što volim ljubavne priče u kojima je povezanost zasnovana na razumevanju pre svega.

Što bi rekla moja sestra: "prošaraj"... znači posle veselog, nešto... drugačije
3. Fight Club (8/10)
Takođe film koji sam dugo planirala da odgledam.
Moja nesreća je što sam znala šta je neočekivani preokret. (To mi često bude problem.)
Naime, meni spojleri stvarno ne smetaju, ali čini mi se da zbog toga sebi ponekad uskratim zabavu.
S druge strane, to je bio osnovni razlog što sam htela da gledam film, tako da...
Poremećaj višestruke ličnosti me fascinira, a film je propisno urađen, s plejadom odličnih glumaca, i ako i nisam uživala u svakom trnutku, uživala sam u većini filma.
Rečenica: "This is your life and it's ending one minute at a time." nije nikakva novost. Svi smo mi nekad imali takvu ili sličnu misao, ali mislim da nikad ne razmišljamo o dubini te istine.
Sviđa mi se što tera na razmišljanje...
Svi mi imamo po nekog Tajlera u sebi, i samo je pitanje... koliko ćemo mu prepustiti kontrolu. Ali saslušati ga... da, to treba.

I naravno, red lepog na kraju
4. I'm Dragon 10/10
Da, da, da, znam... mnogo visoka ocena.
Ali ne postoji ništa u tom filmu što bih promenila, i uživala sam u svakom trenutku, svaki put kad sam ga gledala.
Muzika je dobra, gluma je dobra, priča je dobra. I meni je sve to spojeno u fantastičnu kombinaciju.
Knjiga mi, na žalost, stoji nedočitana, zabagovah prošle godine negde na polovini. Ali čini mi se da film malo više odstupa, i da odstupa na dobar način. Sviđa mi se i preporučujem.

That being said...
Sutra možda stigne i ostalo, što sam gledala u toku ove nedelje. ;)

Image
Sestra bliznakinja Neba al' Niladrijela.
Noli turbare planetas meas!
"Crazy is relative." SW

Magnus Maxima
Lutalica
Reactions:

Postby Magnus Maxima » 02 May 2020, 16:45

Može li ovako nešto opet da se organizuje i da proradi?

Jedan veliki filmofil ovde :D

Polly
Lutalica
Reactions:

Postby Polly » 02 May 2020, 18:26

Pozdrav! :beer2
Kao što možeš vidjeti na prošloj stranici, kad je trebalo predlagati filmove nekoliko ljudi je bilo za, ali kad je trebalo gledati i komentirati, tu smo bile samo Erin i ja. U međuvremenu sam malo odlutala s foruma, no još sam neke filmove s popisa pogledala.
Što se mene tiče, uvijek sam za novu rundu. :-D Makar nas bilo samo dvoje-troje.

Magnus Maxima
Lutalica
Reactions:

Postby Magnus Maxima » 05 May 2020, 17:57

I ja sam za novu rundu! I ja sam malo odlutao ali sad sam tu!

Dajte mi popis i pogledaću sve pa ćemo komentarisati ili kako god ide postupak ^^ Bitno da se gleda nešto, dvoje ili troje to je manje bitno :)

Polly
Lutalica
Reactions:

Postby Polly » 06 May 2020, 14:43

Erin, može? :D

Erin Navan
Zagađenje
Zagađenje
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Kuća Martel - Naslednik
Kuća Martel - Naslednik
Reactions:
Bank: Locked

Postby Erin Navan » 06 May 2020, 18:21

Može! :D
Srećne oči što te vide, Polly! <3
Pričala sam s Magnusom nešto i stiže nam noćas The Ultimate Oscar Challenge.
Treba mi malo vremena da sve lepo složim, jer je tema ogromna, please be patient with me.

Image
Sestra bliznakinja Neba al' Niladrijela.
Noli turbare planetas meas!
"Crazy is relative." SW

Return to “Bioskop”