Zunnijev TV dnevnik 2015/16

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Kuća Erin - Mirosani vitez
Reactions:
Cash on hand: Locked

Zunnijev TV dnevnik 2015/16

Postby Zunni » 24 Sep 2015, 17:21

Elem, nova sezona američkih TV serija je počela, a sa njom, i nekih tridesetak različitih serija koje pratim. Ovde ću, čisto zabave radi, sedmično ocenjivati epizode uz poneki komentar, pohvalu, kritiku... Nadam se da neću biti sam i da ćemo imati veoma lepu TV sezonu...

Komentari će biti podeljeni u dva dela - stare i nove serije. Kako bude izlazila koja premijera, a kasnije i epizoda, tako ću i komentarisati. Pa, da počnemo...

STARE SERIJE
► Show Spoiler

NOVE SERIJE
► Show Spoiler
Last edited by Zunni on 24 Nov 2015, 02:00, edited 15 times in total.

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Reactions:

Re: Zunnijev TV dnevnik 2015/16

Postby Zunni » 24 Sep 2015, 17:34

NEDELJA 20.IX - 26.IX

Da u Holivudu postoji nedostatak ideja, to je više i pticama na grani jasno. Međutim, ova jesen je poprilično sušna kada su dobre serije u pitanju. "Bastard Executioner", koji bi trebalo valjda da bude neka vrsta zamene "Igri prestola" u jesenjem terminu je obična. U najmanju ruku, prosek sa eto malo srednjevekovne engleske istorije. Za razliku od prošle godine kada je jedan solidan broj serija dobrog kvaliteta pušten u etar (Daredevil, Empire, Better Call Saul, Wolf Hall, Marco Polo, Agent Carter, Outlander, Legends, Scorpion, Forever, Galavant...), ove godine nema nekog favorita... Ajde da vidimo kako su se dve serije snimane po filmu snašle na malim ekranima...

"Scorpion" je sjajno krenuo... Moram priznati da i ova proceduralna serija pati od klisea "hoce li, nece li" (biti zajedno), ali da raznovrsnost "slučajeva" neograničenih tematikom daje svežinu koja tragično nedostaje kriminalističkim serijama. "Castle" je očajan. Jednostavno, ako "Castle" preživi ovu sezonu, ja ću biti iznenađen. Jer koliko god voleo Stanu Katić, dosta je dosta. TBBT se solidno snašla u post-Šejmi fazi, mada je bolno očigledno koliko je taj raskid kratkotrajan. I na kraju, "Empire" nastavlja sa dobrim starim receptom - "crnački Kralj Lir"... Hteli ne hteli, sa Šekspirom ne može da škripi...

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Reactions:

Postby Zunni » 25 Sep 2015, 21:32

Izgleda da ove godine patimo od nedostataka kvalitetnih muških uloga. Glavne muške uloge u dosada četiri odgledane serije su blago rečeno, katastrofalne. Šta ova gospoda rade na malim ekranima dok se Ijoan Grufud sekira jer je "Forever" ukinut, nije mi jasno. Limitless i Minoritz Report su proceduralne serije bez duha, pa slobodno možete da ih preskočite. Premisa da jako pametni ljudi rešavaju zločine je bajata, jer imamo Scorpion od prošle godine. A Minority Report ne može spasiti ni sva slava prethodnika.

"Uvod u anatomiju" nastavlja svoj nestvarni kontinuitet, dok je Skandal, novom epizodom malo evocirao uspomene na Princezu Dajanu. Nije loše... Nimalo...

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Reactions:

Postby Zunni » 29 Sep 2015, 16:15

Pogledao još dve nove serije - "Quantico" i "Blood and Oil". I dok je "Quantico" samo još jedna FBI serija, "Blood and Oil" je sapunica koja pokušava da ispuni prazno mesto koje je "Osveta" ostavila. Koliko su zapravo dobre? Pa "Quantico" ima dobre šanse da postane nešto najbolje ove sezone, "Blood and Oil" je samo sapunica. Međutim, ne treba zaboraviti da je i "Osveta" bila sapunica pa je prva sezona bila fenomenalna. Koliko će povaj pokušaj "Dalasa" trajati, ne znam, ali ima šanse.

"Once upon a time" je jedna od onih serija koje morate da odgledate samo da biste videli šta se desi kad neko nema ideju šta da radi (pa mu se u godinu dana, prepolovi gledanost). Prvih 38 minuta deluje solidno, čak zabavno, a onda ona tri poslednja minuta vas podsete zašto ste se nećkali da odgledate seriju. Jednom rečju, meh.

Valera Jonastapav
Polaznica
Reactions:

Postby Valera Jonastapav » 29 Sep 2015, 22:33

Kako ti se svidja Anatomija za sada?

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Reactions:

Postby Zunni » 29 Sep 2015, 23:10

Kako ti se svidja Anatomija za sada?
Pa, ovako, činjenica da je "Uvod" stigao do 12. sezone i da ima rejting koji bi svaka nova serija bez problema potpisala da ima, govori mnogo. Npr. uzmimo "Jednom Davno" kojem se publika prepolovila sa 10 na 5 miliona gledalaca. "Uvod" ima jednu solidnu bazu fanova koja se kreće oko 10 miliona što im omogućava da budu u terminu u kojem su. Istini za volju, nakon određenog vremena, sve što je moglo da se kaže, reklo se, i "Uvod" svakako nije na nivou 2. ili 3. sezone, ali sa tragičnim događajima iz prošle sezone, nisu upali u dubioze 8-10. sezone.

Meni se generalno jako sviđa Katerina Skorzone koja glumi Ameliju Šepard. I ona je upravo ono što je seriji trebalo. Dalje, postoji šansa da "Uvod" smanji doživljaj sa romantikom, što opet može biti samo plus. Ne znam, nova porodična dinamika mi je interesantna, iako ničega novog tu nema. Kristina bi mi legla u ovoj sezoni i bilo bi sjajno videti njih dve same, ali šta je, tu je...

Prva epizoda je bila dobra... Ne znam, ja se ne mogu rastati od Meridit Grej. Kamo sreće da su i Kasl i Beketova te sreće...

Valera Jonastapav
Polaznica
Reactions:

Postby Valera Jonastapav » 30 Sep 2015, 10:24

I meni se svidja Amelijin lik, pa i od Megi Pirs u prosloj sezoni, malo sveze krvi nije na odmet. Ali sve scenaristicke odluke od neke cetvrte sezone pa do sad su mi miks Notebook-a i Final Destination serijala. Nije mi krivo sto Derek nije tu, ali Kristinina rupa se osecala u prosloj sezoni, ona mi je nezamenjiva. Ali ako budu imali uvrnute i krvave slucajeve u bolnici, ja cu i dalje gledati, u toliko sam sigurna.
Once upon a time je meni izgubio kormilo vec negde u drugoj sezoni i nakon pocetnog entuzijazma prekinula sam da gledam. Sad sam slucajno odgledala trejler za novu i vidim da je Ema kao zla, malo me je to zainteresovalo, ali nedovoljno.
Sve u svemu, zavrsavam Vikinge, nastavljam sa Gilmore girls, cekam novu sezonu Walking Dead i eventualno pocinjem House of Cards. To bi bilo bojim se...

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Reactions:

Postby Zunni » 01 Oct 2015, 01:42

NEDELJA: 27. 9 - 3. 10

Generalno prestajem da verujem da TV ovih dana mogu nešto novo smisliti. Čak i one najbolje serije - Quantico je sjajna kopija "How to get away with a murder" dok "Blindspot" je još jedna u nizu serija na foru "The Blacklist". Ali, iako im fali originalnosti, serije se dobro drže. Mislim da će "Blindspot" postati prva nova serija za koju ću se odlučiti da otpratim do kraja sezone.

Sada zakazano pljuvanje "Scorpion". Neću neznanje udostojiti bilo čime, ali je poslednja epizoda dokazala da Amerikanci jednostavnu jesu nesvesni svega sem sebe. "Kasl" je bio malo bolji ali samo mili...

Veliki povratak "Agenata ŠTITa" je nešto čemu sam se radovao. I nisu razočarali. Očigledno je da su sve "dečje bolesti" iz prve sezone odbolovane i da imaju neku ideju kako bi sve ovo trebalo da izgleda. Zaista sjajno. Drago mi je što je ova serija počela da stoji na svojim nogama, iako su u toku jedne epizode imali 2 reference na Marvelovu letnju bioskopsku šemu - "Antman" i "Age of Ulton"

Od komedija koje sam odgledao, The Grinder me nekako više privlači. Grandfathered možda ima interesantnu premisu, ali je neko to jeftino sklepao.

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Reactions:

Postby Zunni » 08 Oct 2015, 21:51

Postoji jedno nepisano pravilo kada su serije u pitanju. Ukoliko vam je potrebna renovacija, ali onako ozbiljna, ubacite jedan vremenski skok. Pola godine, dve, tri... Koliko god treba... Možda uspe...

Dve serije koje su počele sezonu vremenskim skokom su "Homeland" i "The Flash". Ne postoji serija kojoj je renovacija bila potrebnija od "Homeland", i nakon 2 katastrofalne sezone, prema svemu sudeći, 5. sezona liči na onaj dobri stari "Homeland". Najiskrenije, činjenica da Miranda Oto ponovo glumi, bila je dovoljna za mene.

A onda imate vremenski skok radi vremenskog skoka. Fleš počinje nekih pola godine nakon crne rupe (spoiler alert: Central Siti je ostao ceo... Shocker!!!). I što se Fleša tiče, ovo ne mogu dovoljno da naglasim. Tu ne treba ništa menjati. Arrow, Agents of SHIELD... Tu bi se imalo šta popraviti, ali The Flash sasvim i bez ikakvih problema stoji čvrsto kao jedna od najboljih strip serija.

Sledeća na listi žrtava ove sezone je "Minority Report". Jednostavno, koliko god premisa bila interesantna, ako spojite dvoje netalentovanih glumaca sa najgeneričnijim proceduralom, jednostavno dobijate nešto što lagano možete preskočiti. Na kraju, nije da Amerikancima fali proceduralnih policijskih serija.

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Reactions:

Postby Zunni » 27 Oct 2015, 01:13

Kada su komedije u pitanju, ja imam jednostavno pravilo. Ako je smesno, dobro je. Ako nije, idi do dodjavola. Nazalost, koliko god premise "The Grinder" i "Grandfathered" zvucale primamljivo, zaista nisu smesne, ni simpaticne, pa cak ni gledljive. Hasta la vista...

Takodje, nakon odredjenog premisljanja, prestao sam da gledam "Once upon a time" i "Castle"... Ako bude srece i ovo bude poslednja sezona za ove dve serije, odgledacu ih tokom letnjeg odmora, ali sada za sada, zaista nisu vredne paznje.

Sto se starih serija tice, zaista najvise su mi trenutno gotivne "Greys anatomy" i "Homeland". "Uvod" je dobio malo zivota, a koliko ce to trajati, Bog sami zna... "Homeland" je bolja nego ikada, a Miranda Oto zaista zari i pali na svim frontovima.

Od novih serija, "The Bastard Executioner" postaje bolji i bolji, iako je to daleko od savrsenog. "Code Black" je lepo otkrice, i potrebna nam je bila jedna prava medicinska serija. Nova serija "The Last Kingdom", prema romanima Bernarda Kornvela, je interesantna (mesavina "Tudjinke" i "Vikinga"). "Kvantiko" je najdinamicnija serija ove sezone... Sve u svemu, polako se kristalise sta treba gledati, a sta ne...

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Reactions:

Postby Zunni » 30 Oct 2015, 00:42

Sazetak nedelje... Ko nije odgledao poslednju epizodu Agenata STITA, neka to uradi sto pre... Mene je tesko impresionirati, ali zivota mi Sanse Stark, ova poslednja epizoda je bila sjajna.

Return to “Bioskop”