[Halloween] Masovno prizivanje mrtvih

Moderator: Turnir Majstor

Wepwawet
Turnir-kalfa
Reactions:
Cash on hand: Locked

[Halloween] Masovno prizivanje mrtvih

Postby Wepwawet » 22 Oct 2015, 22:07

ImageBaron Subota

Prizvan sam na ovaj greškom, ali još ne nameravam da odem. Moja moć će vam omogućiti kontakt sa Onom Stranom; da, najzad ćete imati moć da razgovarate sa mrtvima.
Jednostavno, prvi korisnik započinje temu imenovanjem osobe koju bi da prizove. Svaki sledeći se nadovezuje, govoreći iz perspektive mrtve osobe prizivaču, a zatim i sam imenuje onoga koga bi želeo da prizove.

Tehuan
Turnir Majstor
Turnir Majstor
Reactions:

Re: [Halloween] Masovno prizivanje mrtvih

Postby Tehuan » 22 Oct 2015, 22:20

Prizivam pokojnog Pračeta Terija. :D

Landor Lohikarma
TV Moderator
TV Moderator
Tamirlin Tron
Tamirlin Tron
Kuća Lanister - Naslednik
Kuća Lanister - Naslednik
Reactions:

Postby Landor Lohikarma » 22 Oct 2015, 23:03

Teri se počeša po glavi, pa to uradi ponovo jer je zaboravio da je to već uradio.
"Reci mališa? Šta ti treba? Trenutno završavam jedan roman pod nazivom "Boja magije", hoćeš li da ga pročitaš kad bude izdat?" opet se jednom pa još jednom počeša po glavi. "Ili sam to već odavno izdao. Koja je godina sada?" rastužio se.
"Možda bi Robert Džordan mogao da mi kaže koja je godina, ipak je on dugi niz godina pisao kako neka neurotičarka čupa svoju kiku. Ček ček... KO beše Džordan? Kamiondžija?

Off: Odvratan sam. Baš si morao da prizoveš Terija?

Okreni se, sviće.

Teliar Draconai
Skandal Sedai
Skandal Sedai
Majstor Tkač
Majstor Tkač
Kuća Martel - Mirosani vitez
Reactions:
Deli vezu sa: Ninielom Sedai iz Zelenog Ađaha

Postby Teliar Draconai » 22 Oct 2015, 23:10

Off Topic
Gadna gaduro da bi gadna bila od gadosti! Zaista? Ovo se odnosi na Landora.
"Oh, pa kako vam je lepo ovo okupljanje ovde." Blago se nakašlje i namesti košulju. "A kojim sam ja to dobrom pozvan? Znate, ovo me podseća na onaj jedan pokušaj da se sazna više o izvoru Moći u Durgom dobu... Bilo je to ovako: Mijerin je nosila belu haljinu sa plavom štraftom na šavu koja se vijorila na balog povetarcu koji je izazivao otvoreni prozor u kancelariji..." Nekoliko hiljada opisa haljina kasnije. "Vidim da sam vas oduševio svojim poznavanjem svega što postoji u mom svetu, sada moram, malo da se odmorim."

Ja prizivam Terija Gudkajnda.

Možemo biti samo ono što smo. Niti više, niti manje.
[hr]
Telijeve igrarije u tamnici

Erin Navan
Zagađenje
Zagađenje
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Kuća Martel - Naslednik
Kuća Martel - Naslednik
Reactions:
Bank: Locked

Postby Erin Navan » 23 Oct 2015, 11:36

WTF! Džejmse, šta je s tobom, matori jarče?! Da li ti se od previše boja i šara na garderobi mozak osušio?
Za kog vraga prizivaš živog među mrtve???
Teri izvlači adžil* od nekud i besno ga spušta na Džordana, pre nego što je ovaj stigao da ode.
Okani se haljina, a malo više se posveti suštini stvari!
Naprasito odlazi, ali se onda vrati i malo mirnijim glasom dodaje:
Prizivam En Mekafri.
Off Topic
*Nek me neko ispravi ako izgovor nije kako treba, ja ga znam samo iz serije.
I moram se složiti da me užasava pomisao da je TP bolestan i na onom svetu.

Image
Sestra bliznakinja Neba al' Niladrijela.
Noli turbare planetas meas!
"Crazy is relative." SW

Teliar Draconai
Skandal Sedai
Skandal Sedai
Majstor Tkač
Majstor Tkač
Reactions:
Deli vezu sa: Ninielom Sedai iz Zelenog Ađaha

Postby Teliar Draconai » 23 Oct 2015, 13:00

Off Topic
Savršeno napisano. :)

Možemo biti samo ono što smo. Niti više, niti manje.
[hr]
Telijeve igrarije u tamnici

Erin Navan
Zagađenje
Zagađenje
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Kuća Martel - Naslednik
Kuća Martel - Naslednik
Reactions:

Postby Erin Navan » 26 Oct 2015, 02:25

En Mekafri je tužno provirila iz praznine.
- Zar baš niko neće da priča sa mnom?
Pomilovala je nežno svog zmaja, pa ga mislima uputila ka sledećem odredištu.
Dok su nestajali iznad plave pučine, začuo se njen šapat, koji se neodređenim mestom za prizivanje proneo kao vetar.
- Prizivam Džona Tolkina.

Image
"Crazy is relative." SW

Zunni
PLIV Moderator
PLIV Moderator
Prihvaćeni
Prihvaćeni
Kuća Erin - Mirosani vitez
Kuća Erin - Mirosani vitez
Reactions:

Postby Zunni » 26 Oct 2015, 09:00

Tolkin je tuzno gledao u jednog od svojih "naslednika" kako su ih zvali tamo dole... Robert je dobra dusa, fino dete... Nazalost, trenutno se mnogo prevrce... Dzon je cuo sta se desilo ove godine... Jadnik... I njemu se isto desilo pre 3 godine... Zamalo su ga prozvali ventilator... Eh, sta nam rade, prijatelju moj...

pcrying pcrying pcrying

Prizivam Stokera...

Ash Vinstar
Smrt
Smrt
Čuvar Hronika
Čuvar Hronika
Majstor Sečiva
Majstor Sečiva
Reactions:
Deli vezu sa: Narcisom Black Aes Sedai Plavog Ađaha

Postby Ash Vinstar » 13 Nov 2015, 21:38

„Neće doći“, dobacio je cerekajući se dok je polako ulazio u prostoriju „postao je anemičan. Previše visi sa vampirima“. Ton njegovog glasa i način govora nije bio neobičan za dečaka njegovih godina ali ono što je bilo neprirodno jeste videti trinaestogodišnjaka na ovom mestu. A opet ništa na njemu nije odavalo zbunjenost ili izgubljenost, izgledalo je da je baš tamo gde treba da bude. Smestivši se u stolicu naspram Barona stidljivo je prelazio pogledom preko njihovih lica.

Tolkin ga je na trenutak upitno pogledao a zatim je složio neku ljutitu grimasu, valjda zato što je bio prekinut ili je možda bio uvređen jer mu jedno derište ne ukazuje ni mrvu poštovanja dok je Baron Subota sa druge strane ostao potpuno ravnodušan. Duša je duša. Godine nisu činile nikakvu razliku u igri koju je on ovde vodio.

Smrt se neko vreme samo cerekao i klackao u stolici poput pravog derišta. Još mu je samo lizalica falila. O kako se nije ranije toga setio. Posegao je rukom ka džepu i izvukao lizalicu, ili je bar transformisao svoju „kosu“ u lizalicu a zatim započeo da pevuši neku jezivu melodiju ...

Image Čuvar Hronika uzdignut iz Zelenog Ađaha, deli vezu sa Narcisom Black iz Plavog Ađaha, Zunnijev Mentor

After much thought, I came to the conclusion that I am more of the bad guy than the hero.

Wepwawet
Turnir-kalfa
Reactions:

Postby Wepwawet » 13 Nov 2015, 21:58

ImageBaron Subota

Baron ustade. Pažljivi posmatrač primetio bi da blago lebdi iznad poda, pri čemu je to rastojanje oscilovalo. Krajnji utisak je bio da želi da odglumi pokoravanje zakonima ovog sveta, ali da mu to baš i ne ide.
O, Smrti, velika i moćna, na ovaj svet sam prizvan potpuno legitimno. Istina, nije postojala namera da se ja prizovem, ali je ritual obavljen kao propisna invokacija. Baron će.
Zamisli se na trenutak.
Sva sreća pa ovaj smrtnik nije znao da je jedina razlika u ritualu za prizivanje sukube i Barona Subote što se umesto normalnog koristi nadrogirani petao.
Podiže jedan prst.
U svakom slučaju, Smrti, ja sam s pravom ovde i ne možeš me uzeti.

Ash Vinstar
Smrt
Smrt
Čuvar Hronika
Čuvar Hronika
Majstor Sečiva
Majstor Sečiva
Reactions:

Postby Ash Vinstar » 13 Nov 2015, 22:07

Još uvek se zabavljao u stolici dok je kraičkom oka posmatrao Barona. Uopšte nije obraćao pažnju na to što je ovaj govorio dok je nastavljao tiho da pevuši. Od spolja se začuo glasan zvuk, negde u blizini je udario grom i Smrt je konačno podigao pogled i progovorio „O ja to i ne nameravam, ovde sam da prizovem $/#!=*_~“ ime koje je izgovorio se nije moglo prevesti ni na jedan jezik čoveka a ipak Baron Subota ga je dobro znao.

Dok ga je izgovarao plamen sveća je zatrepereo a na plafonu pod kojim se nalazio Baron je nastala ogromna pukotina. Do pre par trenutaka potpuno smiren i pomalo arogantan, Baron je sada zakoračio unazad u neverici. Ne dozvolivši mu da se povuče iz tela svog domaćina Smrt je iz svojih vena prolio krv, ili je to više izgledalo poput crnog dima, prekrivši simbol u kome je Baron stajao. Obavezujući ga da ispoštuje ugovor .

Dođi“ reče Smrt i Ono dođe. Oblak belog dima se stvorio pred njima. Pucnuvši prstima Smrt ubaci u „dim“ krunu i luk i dim poče da poprima oblik devojke...

Image Čuvar Hronika uzdignut iz Zelenog Ađaha, deli vezu sa Narcisom Black iz Plavog Ađaha, Zunnijev Mentor

After much thought, I came to the conclusion that I am more of the bad guy than the hero.

Erin Navan
Zagađenje
Zagađenje
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Aes Sedai Smeđeg Ađaha
Kuća Martel - Naslednik
Kuća Martel - Naslednik
Reactions:

Postby Erin Navan » 13 Nov 2015, 22:37

Devojka je držala papirić u ruci, i bezobrazno se smeškala.
Image

Onda ga je zgužvala i nehajno bacila, a on se raspršio u desetak gužvica, koje su se pri svakom sledećem udaru rasprišvale dalje, ne gubeći veličinu.
Gde bi zgazila ostajale su naizmenično barice nafte i kiseline. Bilo je to čudno, jer je sama devojka bila sva u belom, i delovala je vrlo čisto. Čak joj je i duga raspuštena kosa bila potpuno bela.
Klimnula je glavom ka Smrti.
- Moj lorde. - oni možda jesu bili Jahači, ali ako drugi toga i nisu bili svesni, sami Jahači su znali, Smrt je bio konačniji od njih. Da li je u sebi sadržao i svoj kraj je bilo filozofsko pitanje kojim Zagađenje nije planirala da se bavi. Ni sad, ni bilo kad.

Okrenula se ka Suboti, koji nije mogao da mrdne i prošaptala bajalicu. Možda je mogla i samo da Ga pozove, ali je volela formalnosti. Dim je postao crven i ona je iz praznine izvukla masivni mač. Gađala je Barona njime iz čiste obesti, jer nije mogla tako da mu naudi. Mač se zario duboko u njegove grudi, prikovavši ga za zid.

Tlo im se treslo pod nogama dok je dim uzimao novi oblik, ali ti potresi kao da nisu doticali Smrt i Zagađenje.

Image
"Crazy is relative." SW

Shaaxan
Rat
Rat
Aes Sedai Belog Ađaha
Aes Sedai Belog Ađaha
Reactions:

Postby Shaaxan » 14 Nov 2015, 08:55

Iz dima uz zveket metala iskoraci ogromni bojni oklop. Presijavao se crveno i zlatno i vrhom slema grebao tavanicu. Oko vrata je nosio ogrlicu od bodeza, na ledjima ogromnu sekiru a za pojasom mac.
Pogleda u svog prizivatelja a zatim u decaka u stolici. Teski skripavi zvuk iz oklopa rece Napokon nakon cega usledi kakofonija padanja metala na pod. Svakojako oruzje, tupo i ostro, dugacko i kratko je ispadalo iz oklopa dok se oko Rata ne stvori omanje brdasce oruzja. Nikad ne znas ko ce biti ratoboran pa da im ne nedostaje, rece on rastereceno.
Skinuvsi kacigu otkri musko lice crvene brade, kose i ociju. Protegnu malo vrat pa rece E, sta ima da se pije?, sireci veseli osmeh preko lica. Krenu da se okrene preko prostorije kad spazi Barona Ovaj... Mislim ja sam Rat, strasan i... Ovaj... Nasilan, da, nasilan... Ovaj... a onda setivsi se decaka u stolici zabavljeno rece A, da nema veze. Cao, Rat, drago mi je sto bi popraceno glasnim udarcem ruke od celo iz pravca Zagadjenja.
Cao, seko, rece Rat veselo, nego, ozbiljno, sta ima da se cuga?
Joj, da, doda za sebe dok je ubacivao komad bajatog hleba nazad u dim koji poprimi crninu noci...

Image
Aes Sedai od Belog Adjaha

Narcisa Black
Glad
Glad
Aes Sedai Plavog Ađaha
Aes Sedai Plavog Ađaha
Reactions:
Deli vezu sa: Ashom Vinstarom Aes Sedai Zelenog ađaha

Postby Narcisa Black » 19 Dec 2015, 18:00

U svom tom crnilu bljesnu nešto belo i parče bačenog hleba nestade. Bili su to zubi, i to najblještaviji zubi na svetu. Čovek nije morao da se zagleda da bi znao da su ti zubi bili jako oštri. Činilo se da bi mogli da pregrizu bilo šta, ali bukvalno. Oko zuba se iscrtaše usta, oko usta lice, a potom poče da se stvara i ostatak tela. Telo je pripadalo devojci. Izgledala je vitko i... Uhranjeno je bio najbolji utisak koji je odavala. Jedna stvar je narušavala tu njenu "popunjenu" auru - njene oči. Ako biste se malo bolje zagledali u njih osetili biste se kao plen i taj osećaj nije mogao da bude ispravniji. Njene oči su bile bezdani gladi, a tom osećaju bi doprinosio i jezik kojim je povremeno slatko oblizivala svoja usta.
Pritrča Zagađenju i zagrli je. "Izvinjavam se što kasnim. Znate da ne volim da... Bacam hranu", zakikota se veselo i pogleda Barona gladno.
Pogled joj skrete sa Barona na detence. Zapljeskala je rukama i zakikotala se srećno. "Pa, je li moguće?", uzviknu radosno. "Taking candy from a baby", reče sebi u bradu dok su joj se oči caklile. Priđe detetu, sagnu se i pogleda ga u oči. Brzim pokretom ruke ote detetu lizu i liznu je. Liza joj nestade iz ruke i dete poče da se menja. Sam proces je bio teatralan. Naravno da je Smrt mogla da se uzme svoj oblik u trenutku, ali je znao koliko Glad voli njegove postepene transformacije, a njega, činilo mu se, nije ništa više zabavljalo nego njeno detinje pljeskanje na njegove trikove.
"Lepo je videti vas opet", reče Glad dok joj je lice krasio najoštriji osmeh na svetu.

Image

Ash Vinstar
Smrt
Smrt
Čuvar Hronika
Čuvar Hronika
Majstor Sečiva
Majstor Sečiva
Reactions:

Postby Ash Vinstar » 20 Dec 2015, 12:55

..."Dobro je, svi ste ovde." začuo se glas iz oblaka dima koji je polako počeo da poprima oblik muškarca. Odeven u crno i sa kapuljačom navučenom preko pola lica, nastavio je. "Ova", pogledao je u Barona," stvar mi je omogućila da vas oslobodim lanaca i prizovem ovde."

Zbacivši kapuljaču otkrio je lice, ovaj put Smrt je imao lice crvenokosog muškarca. Jezivo i hladno lice sa očima tamnim poput dima iz kojeg je izniklo.
Samo jednim pogledom prikovao je Barona na mestu gde je stajao.
Smrt je čitao duše kao što bi ko čitao kakvu dobru knjigu. Video je njen početak i kraj i sve ono između. Otuda i verovanje da na kraju svog puta ljudima život preleti pred očima. Posledica njegovog "čitanja" pre nego ih pošalje tamo gde treba da idu.

Zakoračio je među ostale potapšavši Rata po ramenu, "Kasnije brate, hajde sada da vidimo šta ćemo sa ovim. "

Hladan vazduh i jeziva tešina su zahvatile prostoriju dok je četvorka polako okružila Barona.

Return to “Turniri”